fbpx

Praktikud

GoodNews lugu. Hüpnoterapeut Triin Vahter terapeudi tööst: inimene võib oma eluga teha, mida iganes ta soovib

Rikardia hüpnoterapeut, life coach & sõltuvusnõustaja Triin Vahter leidis tee terapeudi ametini läbi isikliku kogemuse. Varasemalt erinevaid massaažitehnikaid praktiseerinud Triin märkas, et massaaži käigus tulid klientidel pinnale mitmed muud pinged ja muremõtted. Kuna ta on terve elu olnud hea ja tasakaalukas kuulaja, soovis ta seda oskust arendada ning pakkuda klientidele terviklikumat teenust. „Minu jaoks on kõige paeluvam see hetk, kui inimene avastab, et võib oma eluga teha, mida iganes ta soovib,“ sõnab Triin.

Teekond terapeudi töö juurde

Triin leidis tee terapeudi ametini läbi isikliku kogemuse. Ta alustas oma teekonda praktiseerides erinevaid massaažitehnikaid. Triin märkas, et massaaži käigus tulid klientidel pinnale mitmed muud pinged ja muremõtted, eriti kui inimene lõõgastus ja tekkis usaldus. Kuna ta on terve elu olnud hea ja tasakaalukas kuulaja, soovis Triin seda oskust veelgi arendada ning pakkuda klientidele terviklikumat teenust. „Minu eesmärgiks oli luua turvaline koht, kus klientidel oleks võimalik maandada nii füüsilisi kui ka emotsionaalseid pingeid. Otsustasin õppida hüpnoosi ja life coachingut, kuna sarnaselt massaažile eeldab hüpnoos sügavat lõõgastust,“ selgitab ta.

Triin toob välja, et kõige paeluvam on terapeudi töö juures see hetk, kui inimene avastab, et võib oma eluga teha, mida iganes ta soovib. Ta ei pea olema see, kelleks teda vanemad kasvatasid, ega vastama mitte kellegi ootustele peale omaenda. „See on hetk, kui inimene saab aru, et ta ongi täiuslikult ebatäiuslik ja see on uskumatult võimas. Muidugi võib see hetk olla mõru-magus, sest paljud on pidanud aastakümneid võitlema iseendale seatud või teiste poolt loodud illusioonidega.“

Kuidas mõista, millist teraapiat inimesel vaja on?

Esmalt on Triinu sõnul oluline tunnetada enda vajadusi ja eesmärke. Erinevad teraapiameetodid sobivad erinevatele inimestele, eesmärkidele ja probleemidele. Teiseks soovitab ta usaldada oma sisetunnet. „Kuigi on palju häid terapeute, on iga inimene erinev, ning see terapeut, kes sobib su sõbrale, ei pruugi olla just sinu jaoks õige valik,“ lausub ta ja lisab, et samuti tasub arvestada, et teraapia on protsess, ning see, mis võib praegu sobida, ei pruugi olla sulle hiljem ideaalne. On täiesti aktsepteeritav vahetada teraapiameetodit või terapeuti vastavalt oma arengule ja vajadustele.

Kuidas Chi Nei Tsang kõhuteraapia meid igapäevases elus aitab?

Triin toob välja, et Chi Nei Tsang on pärit Hiinast ja tegemist on kõhuteraapiaga, mis keskendub emotsionaalsete blokeeringute vabastamisele kõhu piirkonnas. Taoistlikud mungad usuvad, et iga organ hoiab endas erinevaid emotsioone. See meetod aitab tasakaalustada energiat, parandada seedimist ning vabastada stressi ja emotsionaalseid pingeid, toetades üldist heaolu. „Chi Nei Tsang ühendab endas juhendatud hingamise ja viie elemendi teoorial põhineva massaaži, aidates vabastada organitesse talletunud negatiivseid emotsioone. Chi Nei Tsang paelub mind eelkõige seetõttu, et see loob tugeva sideme ja koostöö kliendi ning terapeudi vahel,“ selgitab ta.

 

Loe edasi siit.

Triinu juurde saad aja broneerida siit: