fbpx

Praktikud

Miks Rikardia?

Rikardia sai alguse meie suurest kirest praktikate vastu, mis aitavad elada rõõmsamalt ja tervemalt ning soovist, et oleks olemas platvorm, kuhu inimesed saaksid tulla lugema ja tutvuma, kuidas on võimalik ennast aidata. Oleme mõlemad kasvanud kodudes, kus on otsitud teistsuguseid lahendusi ja oleme oma elus väga palju kogenud, kui hästi erinevad teraapiaviisid ja praktikad toimivad ja aitavad.

Kui Helenist sai biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise praktik, nägi ta, kui keeruline on ennast nähtavaks teha. Siis märkaski ta oma unistuse teist poolt, mis võiks olla kasulik – et oleks olemas platvorm, kus on erinevad praktikud ja kus saab tutvustada enda teraapiaid ja praktikaid.

Rikardia nimi sai valitud sellepärast, et meile on looduslähedus väga oluline. Rikardia on samblaliik. Samblad on väga müstilised taimed, muutes võrgustikuna maismaa roheliseks. Meile meeldis mõte, et inimesed leiavad endale sobiva praktika endale sobivast kohast. Tekib justkui võrgustik, mis laieneb.

Praktikatest

Meie platvormilt leiab tänaseks juba päris palju erinevaid teraapiaid ja praktikaid ning enamikega on meil ka enda lugu. Osa neist lugudest sai ka videosse salvetatud.

Aga kui puutud selliste teraapiate, praktikatega kokku esimest korda ja tundub, et neid on palju ja ei tea, kuidas endale sobivat valida, siis soovitame kõigepealt lugeda, vaadata, tunnetada ning kui ikka veel hätta jääd, on esilehel olemas ka test. Nimelt annab test kätte suuna, mis praktikad kellelegi sobida võiksid.

Kui tundub, et sobib mitu praktikat, siis võidki proovida ühte ja teist, kombineerida. Kui mõni teraapiaviis eriliselt meeldib, on soovituslik teha läbi pikem kuur. Sellisel juhul toimivad need eriti hästi.

Kõige olulisem on kuulata enda sisetunnet, vaadata, mis sobib ja lasta lahti kõikidest ootustest, lubada endal lihtsalt kogeda. Muutused ei teki üldiselt üleöö. Võib-olla üks seanss ei lahenda ära kõiki su muresid, aga aitab sind sinu teel sammukese edasi. Mis elu meil muud ongi, kui üks teekond.

Helen Haava

  • Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastuse (BBTRS) praktik
  • Rikardia asutaja

Mind on alati köitnud inimene ning inimese tegelikud, piiritud võimed. See on tõuganud 16 aasta jooksul õppima erinevaid teraapia, meele ja kehatöö tehnikaid ning süüvima tervisliku toitumise nüanssidesse. Ma usun koostöösse, keha enesetervenemisvõimesse, üksteise toetamisse, teadusesse ja sellesse, et me oleme loodud rõõmus elama.

KHA_9837 - by Karen Harms
Britta Burket

Britta Burket

  • Coach ja mentor
  • Rikardia asutaja

Olen juba aastaid mõistnud vajadust olla kontaktis keha poolt edastatud sõnumitega ja näen aastatepikkuse enesearendamise töö, praktikate ja harjutuste tulemusi – ärritun vähem, oskan end paremini tasakaalustada ja emotsioone juhtida. Olen füüsiliselt terve ja palju muud. Minu unistuseks on, et tee parema enesetundeni oleks lihtne ja kiire.

Kristina Kalvet

  • Kaasamõtleja, strateegia

Olla õnnelik ja elada harmoonias on see, mille poole paljud meist püüdlevad. Kuid enda ja mind ümbritsevate inimeste kogemuste põhjal olen näinud, kui raske see mõnikord olla võib ja kui palju takistusi meie teel on. Erinevad praktikad on mind minu teekonnal palju aidanud. Minu missiooniks on aidata inimestel olla õnnelikud ja elada täiel rinnal, samal ajal prioritiseerides enda heaolu.

Kristina
Helen Kaljusaar

Helen Kaljusaar

  • Turundaja

Peale seda, kui elu mind Rikardia tiimiga kokku viis, avanesid mu silmad eneserengule ja isetervenemisvõimele. Koos mõningate teraapiate abiga vabanesin vaid mõne kuuga aastaid kestnud tugevatest nahaprobleemidest ja ärevusest. Kogu mu isiklik kogemus on kasvatanud tohutu kire kogu enesearengumaailma vastu ning soovi jagada Rikardia sõnumit veelgi enamate inimestega.

Igaühel meist, kes me oleme osa seitsmest miljardist selle planeedi elanikust, on õnneliku ühiskonna loomisel oma roll ja vastutus. Õnneliku elu loomine algab iseendast, oma perekonnast ja kogukonnast ning levib sedakaudu üle kogu maailma.

Dalai-Laama