fbpx

Praktikud

Leebe bioenergeetika

Trauma tagajärjel arendab inimene enda kaitsmiseks alateadlikult välja niiöelda soomusrüü ehk turvise. Turvis on mõeldud ellujäämiseks, kuid see sulgeb või takistab eluenergia voolu. Soomusrüü võib esineda verbaalse, kehalise või energeetilise kaitse vormis ja eesmärgiga vältida kogemuse kordumist või kui see juhtub, siis vältida valu või emotsioonide kogemist. Antud alateadlik valik takistab meil aga praegu täit elurõõmu kogemast. Liikumine vabast eluenergiast läbi trauma turvise loomiseni on arenguprotsess, mis selgitab kuidas meist said sellised inimesed, kes me täna oleme.
 
Meie keskmes või tuumas on eluenergia (sanskriti k prana, hiina k chi, jaapani k ki), mis pulseerib, laieneb ja tõmbub kokku ning on iseloomulik kõigile elusolenditele. Me kogeme seda eluenergiat emotsioonide ja aistingute voolu kaudu. Emotsioon ei ole idee, vaid energia väljendus, miski liigub. Meie vajadus armastada ja olla armastatud on osa energia pulseerimisest. Kuid eostamisest kuni tänase hetkeni kogeme erinevaid traumasi, mis mõjutavad meie eluenergia liikumist.

Leebe bioenergeetika (Gentle Bio-Energetics) teraapia eesmärk on võimaldada inimestel saada teadlikuks oma kaitsemehhanismidest, tervendada kõik aluseks olevad teadlikud või alateadlikud mälestused ja taastada eluenergia loomulik vool

Millistel juhtudel võib aidata?

Leebe bio–energeetika sobib alates beebiootusest kuni igas eas lastele ja noortele, täiskasvanutele ning vanuritele allolevatel juhtudel:

  • sünnitraumad, lapsepõlvetraumad ja teised traumad,
  • emotsionaalsed üleelamised,
  • elujõu taastamine,
  • seksuaalenergia vabastamine,
  • hirm, ängistus,
  • erinevate operatsioonide järgselt,
  • anesteetikumide või valuvaigistite manustamise järgselt.

Turviseid, mis takistavad täit elurõõmu kogemast, on kokku 7:

  • Silmade piirkond – liikumatu näoilme, silmade tahtmatu pilgutamine, emotsioonitu pilk, silmade vesisus
  • Suu piirkond – raskused eneseväljendusel, pinges lõualuu, pidev köhatamine
  • Kaelapiirkond – pinges olek, õlad üleval, valud kaelas, klombi tunne kurgus, pidev neelatamine, hirm rünnaku ees
  • Rindkere piirkond – kummis rind, pärsitud hingamine, astma, küünte närimine, jäigad randmed, külmad käed, tugev enesekontroll
  • Diafragma piirkond – ei saa sügavalt hingata, ülakeha kuum ja alakeha külm, ärev, pinges, ohuootel
  • Kõhupiirkond – pinges kõht, maohaavandid, seedeprobleemid, probleemid kehakaaluga
  • Vaagnapiikond – probleemid seksuaalsusega, suguelunditega, viljastumisega, rasedusega, naiselikkuse ja mehelikkusega, impotentsus

Kuidas see töötab?

Protsess võib hõlmata rääkimist või õrna puudutust, et taastada energeetiline vool, mille tulemuseks on uus eluks vajalik energia, emotsionaalne tervis, mälestuste tervendamine ja integreerimine meie praegustesse elukogemustesse. Protsess näeb ette turvise lahustamist, trauma põhjuseks olevate mälestuste tervendamist ja loomuliku energiavoolu taastamist.

Leebe bioenergeetika

Leebe bioenergeetika hõlmab töötamist inimese kõigi aspektidega: kognitiivse, füüsilise, emotsionaalse ja vaimsega. Kuigi tegu pole ainult kehateraapiaga, keskendub see kehas kohtadesse, kus mälu võib olla säilinud. Näiteks eostamisjärgsel hetkel, alateadlikul ja transiseisundis. Nendel hetkedel aset leidnud traumaatilised ning isegi rõõmsad kogemused võivad olla allasurutud ja meie teadvusest kadunud kogetud valu või teiste poolt lubamatkuks tembeldamise tõttu. Nüüdseks aga jätkame ise sisemiselt nende emotsioonide ja kogemuste allasurumist, mis takistavad elu täielikku kogemist. Läbi leebe bioenergeetika puudutamise protsessi on võimalik jõuda tagasi kõige varasemate ja sügavaimate mälestusteni, mis on talletatud rakkudes ja kehakudedes.

Leebe bioenergeetika aitab taastada eluenergia loomulikku voogu:

  • kohe, kui trauma toimub, et vältida teraapia vajadust palju aastaid hiljem või
  • aidata inimestel taastuda ja terveneda traumaatilistest kogemustest ja mälestustest kehas, mida on aastaid hoitud.

Vastunäidustused

Vastunäidustusi ei ole. Rasedate ja beebide puhul kasutatakse kohandatud tehnikaid.

Mõisted

Eluenergia

Meie keskmes ehk tuumas on eluenergia. See pulseerib, laieneb ja tõmbub kokku – see on kõigi elusolendite normaalne ja terve omadus. Me kogeme oma eluenergia voolu läbi emotsioonide ja aistingute. Rõõm ja viha on laienemise kogemused, samas kui kurbus, hirm ja valu on kokkutõmbumise kogemused. Vajadus armastust jagada ja vastu võtta on osa meie peamisest energeetilisest pulseerimisest.

Soomusrüü/ turvis

Trauma tagajärjel võib inimesel tekkida soomusrüü, et vältida valusate sündmuste või emotsioonide kordumist. Soomus on kõigi viiside summa, kuidas me end elus kaitseme. Kui me olime lapsed, otsustasime mõnikord instinktiivselt ellu jääda. Samas pärsib soomus ka eluenergia voolu. Soomus ja trauma on omavahel seotud ning mälestus traumast säilib kehas. Soomus võib väljenduda korduvates elumustrites, halva tervise, valulike või pingul lihaste, eluenergia puudumise või emotsionaalse stressina. Mõned traumad, näiteks operatsioonid hilisemas elus, ei too kaasa soomust, kuid võivad siiski energeetilise voolu katkestada.

Ajalugu

Dr. Eva Reich võttis oma tehnika aluseks enda isa Wilhelm Reich’i töö. Ta pööras erilist tähelepanu oma isa õrnale puudutusele laste ja väikelastega ning selle tulemusena nende energia avardumisele. Ta jälgis tema uuringuid, mis kinnitasid, et kerge silitamine naha pinnal põhjustas energeetilise laienemise ja raske puudutus kokkutõmbumise, välja arvatud viha. Nende tähelepanekute põhjal töötas Eva esmalt välja oma liblika puudutuse ja hiljem kujundas selle õrna puudutuse abil mustri, mida ta nimetas Butterfly Touch Massage’iks. Nimetus tuli tema tööst liblikatega, jälgides, et liblika tiibu sõrmede vahel hoides peaks puudutus olema nii õrn, et neid vabastades ei jääks liblika soomused sõrmedele.

Töötades 1950. aastate alguses New Yorgi Harlemi haiglas enneaegsete beebidega, kasutas ta liblika puudutust ja Butterfly Touch massaazi – kerget õrna puudutust, et aidata neil ellu jääda. Oma hilisemas praktikas jätkas ta turvise lahustamiseks õrna puudutuse metoodikat, mitte ei lõhkunud seda. Ta leidis, et sellisel tasemel puudutus andis hämmastavaid tulemusi nii täiskasvanute kui ka laste puhul.

Eva pühendas oma elu nii traumade ennetamisele kui ka ravimisele, millest arenes välja turvise põhimõte. Ta propageeris sünnitustava ja viiside parandamist, laste tervislikku kasvatamist ja liikmeid toetavate kogukondade loomist. Ta töötas sageli madala sissetulekuga inimestega, et parandada nende elukvaliteeti. Teda on austatud panuse eest kogukondade loomisel üle maailma. Selle töö raames õpetas Eva oma filosoofiat, teooriat ja tehnikaid töötubades ning seminaridel 30. riigis üle maailma 1970. aastate keskpaigast kuni pensionile minekuni 1992. aastal.

Kasutatud allikad

gentlebio-energetics.com

imelineootus.ee/leebe-bioenergeetika

Tundub, et leebe bioenergeetika võib sobida