fbpx

Praktikud

Ronski Kosky keha tervendamisest

Keha tervenemine toimub tänu kolmele igapäevaelu lähenemisviisile. Need on samad viisid, mis toidavad ja kannavad hoolt igasuguste suhtevormide toimimise eest, olgu selleks siis suhe iseenda, sõprade ja pere, hobide, loomade või loodusega. Aeg, tähelepanu ja puudutus on eluandvad praktikad, ravimid, mis toovad keha tagasi terviklikkusse, tagasi tasakaalu. Miks need vajalikud on ja kuidas neid rakendada?


Aeg, tähelepanu ja puudutus on lähedusega elatud elu peamised põhimõtted. Need on rada, teekond, mis aitab meid tundma õppida oma tõelist olemust ning
avavad meid sellele, kuidas end tõeliselt tunneme, mida meil on vaja tervendada ja juhatavad meid heaolu poole.

Elu on tervislik tasakaal ebamugavuse (valu) ja mugavuse vahel. Väljakutsed, millega igapäevaslet silmitsi seisame, varjude ilmnemine, kogetud valud – kõik need mängivad olulist rolli evolutsioonilises arengus, õpetades meile, millega on vaja parasjagu tegeleda. Äratades meid üles, et saada elujõulisemateks ja elavamateks ning õpetades ära tundma kontrasti, et saaksime õppida eristama ja tegema tarku otsuseid. Ebamugavus aitab meil juhtida oma “laeva” suunas, mis teenib elu.

Valu tuvastab ja valgustab, kui oleme tasakaalust väljas. Valu äratab meid üles, kutsub tegutsema, informeerides, et muutus meie elus on vajalik selles osas, kuidas oma elu elame ja igapäevaselt käitume. Vaatame nüüd neid kolme lähenemisviisi lähemalt.

Aeg

Hea uudis on see, et kehal on loomulik võime  terveneda. Keha rakuline struktuur töötab autonoomselt ja instinktiivselt kogu aeg, et ravida igasuguseid haavu. Kui kehas on kuskil haav, vigastus või häire, teab keha, mida teha. Vigastatud koht on väljakutse ees, sest ei tea vigastuse ulatust. Kõik, mida ta teab, on see, et keha üks kudedest on kahjustatud. Konkreetne koht vajab abi, seega saadab organism sinna lümfivedeliku ja fagotsüütsed rakud (need seedivad kahjulikke võõrkehi ja surnud rakke). Lisaks sellelei suurendab organism probleemsesse kohta verevoogu, et ravida vigastatud piirkonda. Saadetud vedeliku kogus on alati suurem, kui tegelikult vaja, sellepärast tekib haava ümber turse. Turset suurendavad ka lümfivedelikust, verest ja fagotsüütidest pärinevad jääkained. Turse loomulikuks vähenemiseks kulub aega. Kui oleme vigastatud, peaksime puhkama.

Kui soovida tervenemisprotsessi kiirendada, on oluline võtta aega iseenda tervenemiseks. Pole oluline, millist meetodit kasutada. Selleks võib olla puhkus, hingamistehnikad, füsioteraapia, veeteraapia, vahelduva kuuma ja külma ravi kasutamine, lõõgastumine, ujumine, reiki, massaaž, kehatöö või mõni muu meetod. Mida rohkem aega enda tervenemisprotsessi investeerida, seda kiirem on ka tervenemine. On oluline teadvustada, et keha armastab olla terve. See on juba iseenesest imeline tõdemus. Nii et võta endale aega, kui mõni osa sinu kehast, mõistusest või emotsionaalsest poolest kutsub sind ja vajab tähelepanu. Valu on vahendaja, mis aitab tegutseda ja terveneda.

Oma töös inimeste aitamisel ja vigastustest või tervisehäiretest taastumise toetamisel julgustan kliente käima seanssidel nii palju kordi, kui on terviklikkusesse tagasitulekuks vajalik. Õpetan ka seda, mida saab enda aitamiseks ise ära teha ning julgustan enda tervenemisprotsessis aktiivselt osalema. Olen näinud palju kiireid taastumisi.

Tähelepanu

Kui kehas on vigastatud piirkond, häire ja eriti valu, soovivad inimesed sageli, et valu kaoks võimalikult kiiresti. Mõnikord on vajalikud ravimid ja siis on mõistlik arsti poolt määratud ravimeid võtta. Samas vähendavad ja varjavad ravimid sageli valu, mis viib selleni, et inimene ei pööra tähelepanu enda tervenemisele. See aeglustab ainult tervenemisprotsessi ja mõnikord lisab kahjustatud piirkonda ja tervesse kehasse ebavajalikke jääkaineid. Selle ebavajaliku eemaldamine nõuab lisenergiat, mistõttu on organismil konkreetse haavatava koha taastamise jaoks vähem energiat saadaval.

Tähelepanu läbi mittesekkuvate praktikate sellele, mis valu, vigastuse või kahjustatud koega tegelikult toimub, nõuab 24/7 lähenemisviisi. Valu ja ebamugavuse varjamine takistab meid sageli õigetele tegudele keskendumast ja täielikuks taastumiseks vajaminevat aega võtmast.

Puudutus

Ühes suureks kingituseks elus on puudutus. On imeline tunne puudutada ja olla puudutatud. Uuringud näitavad, et lapsed kasvavad sünnist alates aeglasemalt, kui neid ei hoita, ei imetata, ei armastata ja ei puudutata. Valutavate ja kahjustatud kudede puudutamine on väga tervendav ja lohutav. Muidugi peab see olema õiget tüüpi puudutus! Ennast saab ravida, kasutades ise puudutust või lastes oskuslikul professionaalil end füüsiliselt, emotsionaalselt, psühholoogiliselt ja energeetiliselt tervendada. Praktikut valides vali keegi, kes armastab seda, mida teeb, on kaastundlik, empaatiline ja heatahtlike kavatsustega.

Kui pehmed koed, luud, liigesed ja elundid saavad tundlikku armastavat puudutust, toimub rakkudes ja nende vahel tervenemine. Teadlik praktik võib olla hindamatu, aidates valu vähendada ja probleeme seljatada. Mida kogenum, seda parem. Tervisepraktik peab olema hästi koolitatud inimese anatoomia ja füsioloogia alal, teadma, kuidas süsteemsed süsteemid kehas toimivad ning tundma vajalikke meetodeid kiireks rehabilitatsiooniks. Puudutamine on tervenemiseks hädavajalik.

Üks paljudest põhielementidest, mis tervenemist soodustavad, on kordamine. Korduv teadlik puudutus muudab kudesid, äratab rakke, eemaldab kahjustatud piirkonnast jääkaineid, lõdvestab kudet, suurendab liikuvust, pehmendab jäika sidekudet, suurendab lümfivedeliku hulka ja verevoolu kahjustatud kudedesse tervenemise toetamiseks ning avab vigastatud ala ümbritseva nahapiirkonna jääkainete vabastamiseks. Nahk on tuntud kui keha suurim organ ja on keha väljutussüsteemi oluline komponent.

Ronskist

Ronski Kosky on pakkunud nii teraapiaid kui ka nõustamise seansse juba 55 aastat. Ta on väga kogenud massaažis, manuaalteraapias, kehatöös, hingamisteraapias ja veel mitmetes meetodites. Ta saab aidata nii kroonilise kui ka ägeda valu puhul.

Ronski puhul on tegemist taastusravi spetsialistiga, olles väga kogenud täiendmeditsiinis, spetsialiseerunud aastate jooksul vigastuste, tervisehäirete, trauma, sõltuvuste, stressi ja ärevuse, suhtenõustamise, perekonna- ja lasteküsimuste lahendustele, tantrale ja seksuaalteraapiale. On õppinud Kanadas, Iisraelis, USAs, Mehhikos, Inglismaal, töötanud nii erapraksises kui ka meditsiinikeskustes ning täiendmeditsiini instituutides.

Lõpetuseks

Keha tervendamine on pidev õppeprotsess – eluaegne teekond. Füüsilise, emotsionaalse ja psühholoogilise keha tervendamine nõuab aega, tähelepanu ja puudutust. Õige praktiku valimine kiirendab tervenemist. Praktik saab toetada, aidata, innustada, et saaksid nautida oma elu ja teha, mida armastad. Ilma selleta, et valu, vigastuste ja  terviseprobleemide tõttu takistaksid sind täisväärtuslikku elu elamast.

Loomulikult pole tervenemisele ühte universaalset lähenemist. Me kõik oleme
unikaalsed selles osas, kuidas oma elu elame ja oma valudega toime tuleme. Seega on see kutseks loobuda ideest, et tervenemine peab välja nägema mingil konkreetsel viisil. Ja….. julgustan olema avatud võimalustele.

Saad alati liikuda täpselt sellises tempos, mis kõige toetavam tundub. Ja kui sul on julgust kuulata, ja ma mõtlen tõesti kuulata, siis keha räägib alati täpselt, mida vajab, et leida tee koju.

Broneeri aeg Ronski juurde