fbpx

Praktikud

Shindo

Shindo on Jaapanist pärit massaaži-, venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteem, kus kohtuvad tuhandeid aastaid vana idamaine tarkus ning kõige uuemad teadmised inimese anatoomiast ja füsioloogiast. Shindo annab uut jõudu ja ideid. 

Shindo käsitlus inimesest on terviklik, kus igal elundil ja energiakanalil on täita konkreetsed ülesanded. Shindo võtetega saab saavutada keha ja meele tasakaalu ning vabastada kuhjunud füüsilised ning emotsionaalsed pinged. Shindo tasakaalustab keha energiaid. 

Millistel juhtudel võib aidata?

Erinevad tasakaalutuse seisundid nagu stress, depressioon, lihaspinged ja emotsionaalne stress häirivad inimese loomulikku elujõudu. Shindo abil avatakse ja hoitakse meridiaanid ehk energiakanalid avatuna. Keha vedelike ja energiate voolamine paraneb, mille tulemusena suudab organism endast väljutada mitmeid haiguseid põhjustavaid mürke ja toksilisi aineid. Shindo võtetega saab saavutada keha ja meele tasakaalu, tänu millele saavad ka loovus, elurõõm ja inspiratsioon vabalt pulbitseda. Lõdvestumise soodne mõju meie tervisele on kõikidele teada.

Shindo venitusteraapia:

  • parandab verevarustust ja energiaringlust;
  • leevendab menstruatsioonivaevusi;
  • vähendab pea-, selja-, liigese- ja lihasvalusid;
  • aitab krooniliste valude ja lihaste tundetuse puhul;
  • kiirendab taastumist vigastustest ja operatsioonijärgsest seisundist;
  • tervendab külmetushaigustest ja palavikust;
  • tugevdab immuunsüsteemi;
  • korrastab ainevahetust;
  • leevendab väsimust ja unetust, ärevust ja stressi;
  • aitab raseduse ajal keha ja hingamisrütme sünnitegevuseks ette valmistada.

Kuidas see töötab?

Shindo seansil mõjutatakse venituste ja hingamise kaudu 12 inimkeha läbivat energiameridiaani. Kuna venituses olles hingatakse sügavalt kõhupiirkonnast, harjutatakse sealjuures ka õiget hingamist. Maksimaalselt aitab lõdvestuda kerge massaaž ja valulike kohtade silumine. Teretulnud on kõikide ülestulevate emotsioonide kogemine. Iga venituse vahele jäetakse piisavalt pikk aeg, et klient saaks kogeda meridiaani venituse toimet.

Selleks, et leida ühendus oma südame häälega, on lõpetuseks lühike meditatsioon.

Teraapia toimub mugavates liikumist võimaldavates riietes, paljajalu või varvassokkides.

Vastunäidustused

Vastunäidustusi Shindo´le ei ole, kuid terapeuti tuleks beebiootuse või terviseprobleemide korral teavitada.

Kasulik teada

Shindo areng baseerub tuhandete aastate tagusel tarkusel, ulatudes nn. Jomoni perioodi (810000 E.K.), Jaapani kultuuri unustatud juurteni. See oli rahu aeg, kui inimesed elasid harmoonias nii üksteise kui neid ümbritseva loodusega. Selline inimeste ja looduse vaheline suhe, mis leidus Jomon kultuuris, on ka Shindo juurteks. 

Jomoni periood oli viljakas kunstile, eriti keraamikale. Selle perioodi savinõud on lihtsa siliderja kujuga, millel on dekoratiivsed, keerutatud nööriga tekitatud spiraalsed mustrid nõude ülaosas. Vertikaalne sisemine pind, dekoreeritud alguse ja lõputa geomeetrilise mustriga. See kujutab Jomoniaegset nägemust maailmast, uskumust looduse ja inimeste vahelisse jätkuvusse. Shindo oma juurtega jagab Jomoni kultuuris seda iidset uskumust. 

Meridiaane venitavad harjutused, kus keha on väändes, hoides samal ajal sõrmedega varvastest, väljendavad lõpmatut Jomoni keerutatud nöörist tekkivat mustrijälge, mis ühendab sisemuse ja välise ühtseks tervikuks. Samuti sarnanevad spiraalsed liigutused jalaharjutustes vertikaalsete lõngade (lõimede) väändumisega Jomoni tekstiilides.

Kasutatud allikad

https://shindo.ee/Mis-on-Shindo/

https://evakuusk.ee/et/teraapia/therapy/90#content

Kui Shindo saab aidata