fbpx

Praktikud

Imago suhteteraapia

Imago suhteteraapia eesmärgiks on soovitud armastuse leidmine, selle hoidmine ning turvaline ja sügav ühendus oma partneriga. Teraapia aitab paremini mõista, kuidas konflikte lahendada viisil, mis hoiab mõlemad pooled ühenduses. Loodud turvalises ruumis saavad paarid end sügavamalt avada, lõdvestuda ning lubada haavatavust. Pika ja armastava suhte võtmeks on selge ning avatud suhtlus. Paarina takistustega silmitsi seistes ja neid ületades kasvab võimekus väljendada konstruktiivselt endas esile kerkivat ebakindlust ja pettumust. Imago aitab selles uuestisündinud koosolemises leida sügava hingelise rahu ja rõõmu.

suhteteraapia

Millistel juhtudel võib Imago suhteteraapia aidata?

Imago suhteteraapia on sobiv paaridele, kes kogevad romantilises suhtes:

 • stressi
 • rahulolematust
 • arusaamatusi
 • usaldamatust
 • lootusetusetunnet
 • jõuetust

Suhteteraapia on mõeldud samuti neile, kes mõtlevad lahutusest, kuid otsivad veel väljapääsu, et jätkata kooselu uutmoodi. Aga ka nendele paaridele, kes alles otsustavad kooselu alustada ning soovivad seda kohe algusest peale teha teadlikult, kogemaks veelgi sügavamat kontakti oma armastatuga.

Kuidas Imago suhteteraapia töötab?

Imago dialoog on väga struktureeritud. Teie Imago terapeut õpetab teid suhtlema, mis võimaldab jõuda vaadeldava konflikti sügavamatesse kihtidesse. See nõuab, et üks teist oleks saatja ja teine vastuvõtja. Kui üks pool on läbinud kõik sammud, siis vahetatakse rollid nii, et mõlemad teevad läbi samad rollid. 

Imago rõhutab sügava kuulamisoskuse ja emotsioonide reguleerimise olulisust. Terapeut seejuures loob aktiivse suhtluskeskkonna.

Allolev video annab hea ülevaate Imago suhteteraapia protsessist. Eestikeelse tõlke jaoks vali YouTube’i seadetest subtiitrite automaattõlge eesti keelde.

Imago suhteteraapia vastunäidustused

Imago suhteteraapia sobib enamalt jaolt kõigile paaridele, kes soovivad enda ja oma suhtega tööd teha. Kuigi Imago suhteteraapia on tõhus meetod paaride suhete parandamiseks, on oluline meeles pidada, et see ei pruugi sobida kõigile paaridele. Mõned näited vastunäidustustest võivad olla:

 • Raske vaimuhaigus. Kui ühel või mõlemal partneril on raske vaimuhaigus, võib olla vajalik spetsialiseeritud ravi enne, kui nad saavad kasu Imago suhteteraapiast.
 • Praegune vägivallatsüklis suhe. Imago suhteteraapia eeldab, et mõlemad partnerid on valmis avatult suhtlema ja teineteist kuulama. 
 • Mõlema partneri motivatsiooni puudumine. Imago suhteteraapia eeldab, et mõlemad partnerid on motivatsiooniga suhte parandamiseks ning valmis töötama koos terapeudiga. 
 • Alkoholi või narkootikumide kuritarvitamine. Kui üks või mõlemad partnerid kuritarvitavad alkoholi või narkootikume, võib olla vajalik esmalt nende sõltuvuse ravimine enne, kui Imago suhteteraapia saab olla tõhus.
 • Suhtetrauma. Kui ühel või mõlemal partneril on minevikus läbielatud suhtetrauma, võib olla vajalik spetsialiseeritud ravi enne, kui nad saavad kasu Imago suhteteraapiast.

Imago suhteteraapia kohta kasulik info

Imago suhteteraapia väljatöötajad on Harville Hendrix ja Helen LaKelly Hunt. Hendrix, kes on kliiniline psühholoog ja kirjanik, kohtus 1977. aastal oma tulevase abikaasa Helen LaKelly Huntiga ning koos hakkasid nad uurima suhete dünaamikat ja vajadust luua tervislikke suhteid. Pärast aastaid kestnud uurimistööd ja praktilist kogemust otsustasid nad 1980. aastate alguses luua uue psühhoteraapia lähenemisviisi, mida nimetati Imago suhteteraapiaks.

Allolev video annab hea ülevaate Imago suhteteraapia protsessist. Eestikeelse tõlke jaoks vali YouTube’i seadetest subtiitrite automaattõlge eesti keelde.

Kasutatud allikad

Kui Imago suhteteraapia saab aidata