fbpx

Loodusterapeut: Looduse ja ravimtaimede tundja

Loodusterapeut, tuntud ka kui herbaatik või fütoterapeut, on inimene, kes mõistab sügavalt taimi ja loodust. Tema eripära seisneb võimes märgata ja vajadusel ravida looduse jõududega.

Loodusterapeut mõistab taimi ja loodust, oskab seda märgata ning oskab vajadusel ravida. Holistilises fütoteraapias otsitakse sarnasusi ja mõjutusi taimemaailmast ning vaadeldakse iga indiviidi tema isiklikust omapärast lähtuvalt. Kõigel meiega toimuval on alati tähendus, ning just seda mõistmist aitab loodusterapeut oma patsientidele vahendada.

Loodusterapeut on holistilise maailmavaatega taimefänn, kelle eesmärk on tuua inimese ellu sügav kontakt loodusega. Inimene peaks sõltuma loodusest ja olema sellega vahetus kontaktis, sest sealt tuleb kõik eluks vajalik. Me oleme osa suurest tervikust, kus keskkond, milles elame, mõjutab meid ja meie omakorda mõjutame keskkonda. Eesti on tuntud nõiarahvana just tänu ravimtaimede teadmistele, mis on siinsetele inimestele põlvest põlve edasi antud.

Loodusterapeut

Ravimtaimed ja immuunsüsteem

Ravimtaimed on olnud sajandeid inimese tervise tugisambaks. Nad pakuvad looduslikku ja õrna alternatiivi sünteetilistele ravimitele, aidates säilitada ja taastada organismi tasakaalu. Ravimtaimed toetavad organismi igal aastaajal. Elame keerulises maailmas, kus sageli unustatakse immuunsüsteemi tähtsus. Immuunsüsteemi ülesanne on tagada organismile stabiilne sisekeskkond ning eristada oma võõrast. Tervis ei sõltu ainult tänasest päevast, vaid ka meie varasematest valikutest ja tegudest. Hea tervis on osa meie elustiilist ja loodusterapeut aitab seda saavutada, kasutades taimi, õlisid, tinktuure, salve ja tõlvikuid.

Tänapäeva kiire elutempo ja keskkonnamõjud võivad meie immuunsüsteemi kergesti nõrgestada. Ravimtaimed nagu pune, ingver ja küüslauk on tuntud oma võime poolest tugevdada immuunsüsteemi. Need ravimtaimed aitavad suurendada valgevereliblede tootmist, mis on olulised organismi kaitsmiseks haigustekitajate eest. Regulaarne ravimtaimede kasutamine saab aidata ennetada külmetus- ja nakkushaiguseid.

Elemendid ja taimeravi

Loodusterapeut vaatleb inimest tervikuna ja kasutab erinevate seisundite toetamiseks sageli elemente. Juba muistsed kreeklased uskusid, et kõik koosneb neljast elemendist: maa, vesi, õhk ja tuli. Taimeravi on aeglane protsess, mis nõuab kannatust, kuid on väga tõhus, sest ei riku inimese organismi. Võrreldes ravimitega, mis toimivad nagu taksojuht, kes viib sind sihtkohta ilma, et sa ise midagi õpiksid, on taimed nagu sõiduõpetajad. Nad õpetavad sind ise juhtima ja ühel hetkel pole sul neid enam vaja.

Kuivatatud taimed

Lõputu õppimine

Loodusterapeut ei ole kunagi täiesti valmis, sest ükski raamat või kool ei suuda edasi anda seda, mida taimed igapäevaselt õpetavad. Praktilised kogemused on tihti raamatutest keeruline omandada. Oluline on enda kogemus ja teadmine, milline taim mingis olukorras kõige paremini toimib ja miks. Elu Maal ei toimi ilma taimedeta – me hingame sisse taimede toodetud hapnikku, kasutame taimi toiduks ja raviks ning surnud taimedest tekib kõdunemisel muld.

Taimede tugi ja suhtlus

Kui oskame ümbritsevat märgata, avastame, et taimed suhtlevad meiega ja soovivad meid toetada. Kõige enam need, mis küsivad meie tähelepanu. Ravimtaimed on olnud inimese kõrval aastasadu, mis tähendab, et nende mõju on sageli parem ja tugevam kui laboris sünteetiliselt loodud toodetel. Keha aktsepteerib taimeravi kiiremini ja loomulikumalt.

Mai-Liis

Ravimtaimed pakuvad mitmekülgset ja looduslikku viisi tervise parandamiseks. Nad võivad tugevdada immuunsüsteemi, toetada seedimist, leevendada stressi ja ärevust, vähendada põletikke, tasakaalustada hormoone, parandada südame tervist ja tõsta energiataset. Loodusterapeudi juhendamisel ja sinu individuaalseid vajadusi arvestades saab igaüks leida endale sobiva taimse toetuse tervise ja heaolu edendamiseks. Loodusterapeut aitab taastada inimese ja looduse vahelise sideme, pakkudes sügavat mõistmist ja tervendavat jõudu, mis toetab meie tervist ja heaolu igapäevaselt.

Lisaks loodusterapeut Mai-Liis Kivistikust